RSS
środa, 21 września 2011
Przeprowadzka

Zapraszam na mojego nowego bloga

ptasidwor.blogspot.com

18:41, srokencja
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 sierpnia 2011
Recyklingu cd.

Obwieściłam wszem i wobec ,że zbieram stare spodnie,kiecki i inne szmatki.No i mam za swoje.Wszyscy znajomi i ich znajomi dostarczają mi różnego rodzaju półproduktów do mojej galerii materiałowej.Teraz naprawdę mogę trochę poszaleć z szyciem patchworkowych dziwów różnej maści. Na razie kontynuuję temat poduszek a może później skuszę się na coś większego.

poduszki

Tagi: poduszki
11:03, srokencja
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 lipca 2011
Podglądaczka

Tak podglądaczka jest ze mnie .Obserwuję różne blogi - podglądam ,podpatruję ,ściągam i naśladuję cudeńka jakie potrafią inni robić.Ostatnio jestem pełna uznania dla kobieta i szycie.Ma świetne pomysły i proste do wykonania.Podglądając Jej prace stworzyłam moje wersje tzw.poduszek lalek - np. do  zabrania w podróż .Super do zabawy a potem do przytulenia i słodkiego snu.Mam nadzieję ,że się nie pogniewa za plagiat.

poducha

poducha

poduszki

 

 

Tagi: poduszki
22:34, srokencja
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 czerwca 2011
Chustecznik

Nareszcie skończyłam.Robiłam go chyba z miesiąc a i tak nie jest taki jak chciałam.Następny będzie lepszy.

chustecznik

chustecznik

chust

22:04, srokencja
Link Komentarze (1) »
Serca od serca

Z potrzeby serca wykonałam moje ulubione motywy-serca,serducha,serduszka.Zrobione są z materiałów które wpadły mi akurat w ręce.Napewno zasypię Was jeszcze niejedną odsłoną serduszkowych prac gdyż inspiracji napewno nie zabraknie.W domu wiszą już wszędzie więc pomyślałam sobie-może ogłosić swoje pierwsze candy.Nie wiem jak się do tego zabrać-może znajdzie się dobra dusza i mi pomoże?Liczę na Was.

serce

serce

serce

Tagi: serce
13:46, srokencja
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 czerwca 2011
Bluzka motyl

Lato już się rozpoczęło a moja garderoba uboga-no i rozmiary już nie są te same co rok temu.Odwieczne pytanie w co mam się ubrać powtarzam co rano.Wczoraj wieczorem zrobiłam remament swoich zapasów i znalazłam cudowny pastelowy,przewiewny materiał.Dziarsko i bez zbędnych ceregieli wzięłam nożyczki i ciach ,ciach skroiłam takie oto cudo.Ma malutki wykładany kołnierzyk wokół szyi i wiązanie na boku.

bluzka

bluzka

 

11:40, srokencja
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 czerwca 2011
Poduszki

Wreszcie znalazłam trochę czasu na szycie.Nie są to skomplikowane projekty ale proste i szybkie do wykonania.Każdy początkujący miłośnik szycia poradzi sobie bez trudu.Fajne przy szyciu poduszek jest to ,że można eksperymentować.Ja zawsze mam problem ze wszyciem zamków więc moje podusie są na guziki,co uważam ,że jest to dodatkowy element dekoracyjny.

poduszki

Poduszki dedykuję wszystkim miłośnikom kart.poduszki

Z okazji osiemnastki Pauli uszyłam jej poduszkę i torbę na rower.Wykorzystałam w tym celu stare dżinsowe spodnie.Zobaczcie co wyszło.

poduszka

poduszka i torba

Mam nadzieję ,że się jej podoba.Recykling chyba udany.

 

Tagi: poduszki
22:30, srokencja
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 maja 2011
Majówka

Już prawie minął tydzień a ja jeszcze nie mogę doprowadzić do stanu "względnego"swoich rąk.Cały tydzień spędziłam ze znajomymi na Ptasim Dworze .Pogoda była słoneczna ale wietrzna,więc dla rozgrzewki szaleliśmy wśród zieleni karczując,kopiąc,pieląc i sadząc( stąd te ręce).Brakuje mi czasu na moje robótki.Już od trzech tygodni próbuję skończyć pojemnik na chusteczki. W sobotę rano jadę na ranczo(Ptasi Dwór) jeszcze trochę popracować z moją córeczką a potem robótki ręczne.Na wieczór zaplanowałam wicie wianków ze szmatek i słomy na aukcję charytatywną na hospicjum.Po całym zamieszaniu umieszczę trochę zdjęć.

kwiaty

jezioro

jarzębina

22:00, srokencja
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 kwietnia 2011
Ptasi Dwór

Nareszcie zrobiło się ciepło!Wszyscy mamy już chyba dosyć tej długiej ,zimnej,ciemnej zimy.Mogę w końcu pojechać na swój kawałek ziemi i cieszyć się zielenią ,która odżywa po zimie a ja wraz z nią.Przedstawiam mój Ptasi Dwór.ptasi dwór

Na zielonym tle różanecznika i jałowców wyłania się  żółte kwiecie forsycji.

 

ptasi dwór

Jestem jak to mój mąż mówi "zbieraczką złomu".Wyszukuję starocie ,odnawiam i dekoruję nimi swój Ptasi Dwór.Tutaj magiel  prosto ze złomowiska od Pana Piotra -byłego alkoholika a teraz poety.

ptasi dwór

Wśród krzewów ukryła się studnia.Niestety nie jest prawdziwa ,ale wygląda fajnie.Później koło niej wyrastają różowe malwy -piękny widok.

 

15:59, srokencja
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 12 kwietnia 2011
Pierwsza prezentacja moich prac

Dzisiaj miałam możliwość pokazania moich prac na mini targach spożywczych.Jak wszystko wystawiłam to okazało się ,że już trochę tych prac mam.Zainteresowanie nie było zbyt duże ale pierwsze koty za płoty.Jestem i tak zadowolona.

stoisko

20:55, srokencja
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4